WARSZTATY DLA PSYCHOTERAPEUTÓW

Pierwsze sesje z pacjentem

Warszawa, wkrótce podamy termin warsztatu  

 

Poznaj narzędzia pomocne w ustalaniu jasnych i precyzyjnych kontraktów terapeutycznych, dzięki którym zwiększysz skuteczność Twoich procesów terapeutycznych.

Warsztat odbędzie się w Instytucie ISTDP w Warszawie ul. Kasprzaka 29C lok.88.

 

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

u

W trakcie pierwszych sesji z pacjentem czujesz się często zagubiony_a?

u

Trudno Ci ustalić z pacjentem precyzyjny cel pracy, który będzie wspierać proces terapeutyczny?

u

Nie masz pewności, na co zwracać uwagę przy ustalaniu kontraktu terapeutycznego?

u

Często zdarza Ci się, że początkowa diagnoza problemu pacjenta okazuje się mylna lub nieprzydatna?

Wyobraź sobie, że wreszcie możesz precyzyjniej stawiać diagnozę i zawiązywać skuteczniejsze sojusze terapeutyczne.

Na tym warsztacie nauczysz się, jak łączyć diagnozę na podstawie wywiadu z diagnozą tworzoną na podstawie obserwacji reakcji pacjenta na interwencje oraz oglądania z chwili na chwilę jego poziomu ego, tolerancji uczuć, mechanizmów obronnych oraz sposobu regulacji lęku.

Leszek Jaworski psychoterapeuta ISTDP
Nazywam się Leszek Jaworski

Jestem certyfikowanym psychoterapeutą Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii oraz psychoterapeutą ISTDP (certyfikat EAIP).

W 2006 roku ukończyłem Studium Psychoterapii, Studium Terapii Rodzin oraz Szkołę Terapii Grupowej przy Laboratorium Psychoedukacji. Od 2008 roku pracuję w podejściu ISTDP. Ukończyłem 2-letni kurs wstępny,  a następnie 3-letni kurs zaawansowany metody ISTDP Core Training. Od 2014 roku uczestniczę w Advanced Core Training ISTDP.

W 2023 roku ukończyłem pierwsze w Polsce certyfikowane 3-letnie Studium Nauczycielsko-Superwizorskie pod kierunkiem Jona Fredericksona

Szkolę również terapeutów pracujących w różnych podejściach: pomagam im włączyć do ich pracy elementy ISTDP, dzięki którym mogą wykonywać swój zawód z większą pewnością siebie i lekkością.

Wiem, jak trudna, a nawet frustrująca może być czasem praca terapeuty. Dzięki mojemu doświadczeniu przekonałem się, jak posiadanie odpowiednich i precyzyjnych narzędzi zwiększa skuteczność w pomaganiu pacjentom oraz daje terapeucie poczucie spokoju i satysfakcji zamiast zmęczenia i chaosu.

Tego właśnie uczę na moich szkoleniach i warsztatach.

program warsztatów

Czego nauczysz się na warsztatach?

Struktura pierwszych sesji

DOWIESZ SIĘ:

Jak tworzyć struktury pierwszych sesji tak, żeby utrzymać fokus na precyzyjnym rozpoznaniu problemu pacjenta.

Określanie poziomu lęku pacjenta

DOWIESZ SIĘ:

Dlaczego kluczowe jest określenie poziomu lęku u pacjenta, jak go rozpoznać i odpowiednio wyregulować.

Budowanie świadomości pacjenta na lęk

DOWIESZ SIĘ:

Jak budować uważność na lęk u pacjenta na pierwszych sesjach, tak aby pomóc mu w rozumieniu źródeł jego lęku.

Doprecyzowanie problemu pacjenta

DOWIESZ SIĘ:

Jak zaprosić pacjenta do podania konkretnego przykładu problemu i jak pracować z obronami lub zbyt wysokim poziomem lęku utrudniającymi podanie przykładu.

Rozpoznawanie mechanizmów obronnych

DOWIESZ SIĘ:

Jak rozpoznawać mechanizmy obronne, blokujące określenie problemu przez pacjenta.

Blokada szkodliwych projekcji

DOWIESZ SIĘ:

Dlaczego projekcje blokują zawiązanie autentycznego sojuszu terapeutycznego, jak je rozpoznawać i odpowiednio blokować.

Określanie progu tolerancji uczuć u pacjenta

DOWIESZ SIĘ:

W jaki sposób rozpoznać poziom tolerancji uczuć u pacjenta poprzez intensyfikowanie doświadczenia emocjonalnego i jak z nim skutecznie pracować.

Włączenie elementów ISTDP do swojej pracy

DOWIESZ SIĘ:

Jak skutecznie korzystać z elementów podejścia ISTDP, włączając je do nurtu psychoterapii, w którym pracujesz na co dzień. 

BONUSY

W ramach warsztatu otrzymasz dodatkowe materiały

Aby zapewnić Ci skuteczną naukę i skuteczne skorzystanie z każdej godziny warsztatu, przygotowałem dla Ciebie materiały dodatkowe, które wyślę Ci przed spotkaniem:

BONUS 1: Szkolenie online z przygotowaniem teoretycznym

POZNASZ:

Niezbędne podstawy teoretyczne, które pozwolą Ci maksymalnie skorzystać z warsztatu. Dzięki zapoznaniu się z nagranym przeze mnie szkoleniem, na warsztacie skupisz się od razu na praktycznych zagadnieniach i ćwiczeniach, nie tracąc czasu na wykład.

BONUS 2: Wybraną literaturę fachową oraz prezentację z warsztatu

POZNASZ:

Kluczowe dla warsztatu treści z literatury fachowej, uzupełniające nagrany przeze mnie wykład. Otrzymasz również prezentację z warsztatu, dzięki czemu zyskasz wygodną podstawę do robienia niezbędnych notatek.

W wyniku działania mechanizmów obronnych bądź nieuregulowanego lęku u pacjenta, wielu terapeutów na pierwszych sesjach rezygnuje z ustalenia konkretnego celu pracy bądź ustala kontrakt zbyt ogólnikowy.

Tymczasem tylko u niewielkiej ilości pacjentów – mających kruche ego lub deficyty na poziomie intelektualnym – może nie być możliwe ustalenie takiego kontraktu. Wtedy rzeczywiście wskazane jest odłożenie ustalenia go do momentu aż ego pacjenta się wzmocni.

U pozostałych pacjentów następujące elementy pozwalają ustalić fokus pracy: właściwe  rozpoznanie mechanizmów obronnych blokujących określenie, w czym pacjent chce pomocy; zachęcenie pacjenta by zwrócił się przeciwko obronom oraz właściwe uregulowanie poziomu lęku. To pozwala zawiązać leczący kierunek pracy i uniknąć usankcjonowania destrukcyjnych obron w relacji terapeutycznej, które uniemożliwiają taki leczący kierunek.

Częstym efektem błędnego ustalenia kontraktu bądź nieustalenia go jest na późniejszym etapie frustracja pacjenta i terapeuty w poczuciu niejasności, dokąd zmierza terapia, chaotyczność sesji, niemożność sprawdzania skuteczności terapii przez pacjenta i terapeutę i ponownego powrotu na właściwe tory leczącej terapii.

Wielu terapeutów ma doświadczenie, że pierwsze diagnozy były mylące, gdy sugerowali się wywiadem. Sugerowanie się tylko diagnozą na podstawie wywiadu kończy się często błędnym rozpoznawaniem poziomu funkcjonowania ego pacjenta. Bardziej precyzyjna diagnoza pacjenta to bardzo ważny element, gdyż przeszacowanie i niedoszacowanie skutkują niewłaściwym tempem leczenia terapeutycznego (zbyt intensywnym bądź zbyt wolnym). 

Ważnym aspektem pracy z częścią pacjentów jest uregulowanie projekcji, które często się nasilają, ponieważ pierwsze sesje powodują duży lęk u pacjentów (projekcja zdrowej części na terapeutę, projekcja chęci pracy nad problemem na terapeutę – projekcja woli, projekcja superego – myśli pacjenta, że terapeuta go ocenia itp.).

O tych wszystkich aspektach ustalania kontraktu na pierwszych sesjach z pacjentem porozmawiamy na warsztatach – a oprócz wiedzy teoretycznej otrzymasz także praktyczne wskazówki i narzędzia gotowe do zastosowania w Twojej pracy.

PLAN WARSZTATU

Jak będziemy się uczyć na warsztatach?

Przed zajęciami każdy uczestnik otrzyma 60-minutowy wykład audio i powinien się z nim zapoznać kilka dni przez zajęciami. Pierwsza część zajęć będzie czasem na pytania do wykładu.

Prowadzący zaprezentuje nagranie fragmentu sesji, aby uczestnicy spróbowali rozpoznać mechanizmy obronne utrudniające określenie problemu przez pacjenta.

Prowadzący zaprezentuje nagranie fragmentu sesji, aby uczestnicy spróbowali rozpoznać poziom lęku i sposoby regulacji lęku u pacjenta.

Nauczymy się stosować zestawy interwencji pozwalających z chwili na chwilę bardziej precyzyjnie diagnozować poziom ego pacjenta.

Uczestnicy będą mieć możliwość odegrania pacjenta, który sprawia im dużą trudność w ustaleniu kierunku pracy (prowadzący będzie w roli terapeuty).

PODSUMOWUJĄC, CO OTRZYMASZ?

Co otrzymasz na warsztatach: „Pierwsze sesje z pacjentem”?

I
Nagranie 60-minutowego wykładu Leszka Jaworskiego przygotowujące Cię do skorzystania z warsztatu
h
Materiały w formie PDF - wybrane fragmenty literatury fachowej oraz prezentację do warsztatu
8 godzin warsztatów i praktyczne narzędzia do zastosowania w pracy z pacjentami
Z
Możliwość przećwiczenia nowo poznanych narzędzi i zbudowania pewności w ich stosowaniu
Uczenie się w kameralnej grupie prowadzonej w atmosferze bezpieczeństwa i wsparcia
Certyfikat ukończenia szkolenia wydany przez Instytut ISTDP w Warszawie
WARUNKI UCZESTNICZENIA W WARSZTACIE

Jakie są wymagania wobec uczestników warsztatów?

Praca w zawodzie psychoterapeuty przynajmniej od 10 miesięcy

Aktywne uczestnictwo w trakcie warsztatu

Zapoznanie się z rozdziałem Jona Fredericksona, slajdami oraz plikiem audio z wykładem Leszka Jaworskiego, które uczestnicy otrzymają przed warsztatami (chcemy mieć na spotkaniu jak najwięcej praktyki, a jak najmniej teorii)

NIE CZEKAJ! ZAREZERWUJ MIEJSCE JUŻ DZIŚ!

Pierwsze sesje z pacjentem – warsztaty

 

TWOJA INWESTYCJA

Pierwsze sesje z pacjentem – warsztaty

Wszystko, co potrzebujesz wiedzieć, aby pewniej i łatwiej ustalać kontrakt terapeutyczny w oparciu o precyzyjną diagnozę opartą nie tylko na wywiadzie, ale również na sposobie funkcjonowania pacjenta. Dołącz już teraz, zarezerwuj swoje miejsce w kameralnej grupie i wnieś swoją pracę na wyższy poziom. 

 

Cena warsztatów:
przy płatności do 31 stycznia 2023 -370zł
po 31 stycznia 2023 -470zł

 

Nr konta: 19 1140 2004 0000 3702 7656 8309 

 

POZNAJ OPINIE MOICH KURSANTÓW

Opinie

Szkolenie z Leszkiem było bardzo intensywnym, praktycznym i inspirującym doświadczeniem. Wyniosłam z niego nie tylko sporo wiedzy, ale przede wszystkim konkretne wskazówki praktyczne, które bardzo ułatwiają mi pracę z pacjentami. Teraz lepiej rozumiem, dlaczego niektóre moje interwencje działają, a inne nie. Dzięki temu pracuje mi się łatwiej i mam wrażenie, że skuteczniej pomagam moim pacjentom.

Anna, psychoterapeutka psychodynamiczna

Nigdy wcześniej nie doświadczyłam tak wspierającej i bezpiecznej atmosfery na szkoleniu dla psychoterapeutów, jak u Leszka. Dlatego odważyłam się odegrać w trakcie ćwiczeń nie tylko rolę pacjentki, ale także terapeutki. To sprawiło, że zaczełam stosować narzędzia ze szkolenia już następnego dnia w moim gabinecie. Jestem zafascynowana podejściem  ISTDP – dopiero na tym szkoleniu zrozumiałam w pełni jego istotę. Moje pierwsze sesje. z pacjentami wyglądają teraz zupełnie inaczej. Nie mam też już takiego poczucia frustracji, gdy coś „utyka” w procesie – precyzyjne narzędzia ze szkolenia pomagają mi zrozumieć, jakie nowe obrony pacjenta blokują dalszą pracę. 

Katarzyna, psychoterapeutka integracyjna

Nie byłem pewien, czy ISTDP to coś dla mnie, bo słyszałem na temat tego podejścia bardzo sprzeczne opinie. Leszek potrafił doskonale wyjaśnić wszystkie moje wątpliwości i pokazać, jak dobrze korzystać z tych technik. Polecam szkolenia i warsztaty z Leszkiem, można szybko i konkretnie wzbogacić swój warsztat pracy.

Adam, psychoterapeuta psychodynamiczny

NIE CZEKAJ! ZAREZERWUJ MIEJSCE JUŻ DZIŚ!

Pierwsze sesje z pacjentem – warsztaty

 

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.