Konsultacje wychowawcze

Konsultacje wychowawcze dla rodziców

Zapraszamy rodziców dzieci w każdym wieku – od maluchów do nastolatków na konsultacje wychowawcze z naszą psychoterapeutką, Kamilą Becker!

Każdy wiek ma swoje wyzwania zarówno dla rodzica, dla dziecka jak i dla całej rodziny. W każdym momencie rodzina może przechodzić przez sytuacje kryzysowe. 

Jeśli potrzebują Państwo:

  • wzmocnić swoje kompetencje rodzicielskie,
  • poszerzyć wiedzę na temat prawidłowości w rozwoju emocjonalnym i fizycznym młodego człowieka,
  • poszukać nowych metod wychowawczych, pasujących do obecnej sytuacji z jaką się mierzycie,
  • świadomie budować z dzieckiem relację opartą na współpracy i zaufaniu,
  • upewnić się kiedy wspierać a kiedy stawiać granice,

zapraszamy rodzica, rodziców lub opiekunów na konsultacje rodzicielskie.

Spotkania te mogą też pomóc zastanowić się wspólnie nad tym, co mogłoby poprawić komunikację między członkami rodziny.

Jeśli Państwa rodzina mierzy się z sytuacją kryzysową, taką jak choroby, rozwód rodziców, śmierć lub inne sytuacje budzące emocje konsultacje są też miejscem do wspólnego opracowania strategii pomocy – jak wspierać emocjonalnie dziecko i jak rozmawiać z nim o trudnych, ważnych tematach.

Podstawową sprawą konsultacji jest też to, żeby rodzice mogli dostać wsparcie, bo to od dorosłych zaczyna się zmiana w rodzinie.

Zapraszamy!

Konsultacje wychowawcze prowadzi Kamila Becker

Kamila Becker

Kamila Becker

Psychoterapeutka

Prowadzi psychoterapię indywidualną psychodynamiczną oraz ISTDP.

Certyfikowana psychoterapeutka Polskiego Towarzystwa Integracyjnej Psychoterapii Doświadczeniowej Stowarzyszenia Intra. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie kliniczne pracy z pacjentami. Ukończyła 5-letnie, całościowe szkolenie Psychoterapii Integracyjnej INTRA oraz Zaawansowaną Szkołę Współczesnej Psychoterapii Psychodynamicznej w Laboratorium Psychoedukacji i Pracowni Psychoterapii i Rozwoju Osobistego HUMANI.  Aktualnie uczestniczy w 3 – letnim szkoleniu Core Training ISTDP prowadzonym przez Instytut ISTDP. Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.  

Odbyła liczne staże kliniczne między innymi w Klinice Dzieci i Młodzieży oraz na Oddziale Dziennym dla osób z zaburzeniami afektywnymi Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie oraz staż w zakresie terapii par i rodzin w Ośrodku Terapeutyczno-Szkoleniowym Kontrakt.

Prowadzi konsultacje wychowawcze dla rodziców.  W konsultacjach i pracy psychoedukacyjnej rodzice wzmacniają swoje kompetencje wychowawcze. Poprzez uczestnictwo w spotkaniach rodzice mogą poszukać przyczyn trudności dziecka, rozwiązań dla aktualnej sytuacji rodzinnej oraz wzmocnić potencjał i samoocenę swojego dziecka.