Konsultacje wychowawcze

Konsultacje wychowawcze dla rodziców

Jeśli jesteście Państwo rodzicami i szukacie drogi do zrozumienia Waszego dziecka oraz chcecie przyjrzeć się sobie w roli rodzica to zapraszamy na konsultacje wychowawcze. Będzie to okazja do omówienia i przyjrzenia się wyzwaniom, z którymi mierzą się wasze dzieci oraz zadaniom, które stoją przed Państwem jako rodzicami. Zastanowimy się, co może stanowić dla Was wsparcie w różnych rodzicielskich sytuacjach, których doświadczacie.

Przykładowymi tematami, które możemy wspólnie omawiać to:

  • Wzmacnianie i pomoc w pełnym wykorzystaniu rodzicielskiego potencjału.
  • Wzmocnienie relacji z dzieckiem,
  • Rozwijanie empatii u dziecka i pomoc dzieciom w radzeniu sobie z uczuciami,
  • Nauczenie się zachęcenie dzieci do samodzielności,
  • Poszukanie sposobów jak nie tracić cierpliwości w kontakcie z dziećmi,
  • Zrozumieć punkt widzenia swojego dziecka.
  • Omówienie trudnych sytuacji kryzysowych, które wydarzają się w rodzinie takich jak na przykład rozwód rodziców, choroba, przeżywanie żałoby celem uzyskania wsparcia dla siebie i poszukania sposobów dania wsparcia i zrozumienia dziecku.

Nasze spotkania bazują na pojęciu mentalizacji. Jest to umiejętność bycia świadomym własnych myśli i uczuć i zarazem ciekawości tego jak funkcjonuje umysł naszego dziecka – jak ono widzi, rozumie, odczuwa i  interpretuje otaczający go świat.

Zapraszamy rodzica, rodziców lub opiekunów na konsultacje rodzicielskie.

Spotkania te mogą też pomóc zastanowić się wspólnie nad tym, co mogłoby poprawić komunikację między członkami rodziny.

Jeśli Państwa rodzina mierzy się z sytuacją kryzysową, taką jak choroby, rozwód rodziców, śmierć lub inne sytuacje budzące emocje konsultacje są też miejscem do wspólnego opracowania strategii pomocy – jak wspierać emocjonalnie dziecko i jak rozmawiać z nim o trudnych, ważnych tematach.

Podstawową sprawą konsultacji jest też to, żeby rodzice mogli dostać wsparcie, bo to od dorosłych zaczyna się zmiana w rodzinie.

Jeśli chcieliby Państwo z nami porozmawiać o tym z czym mierzycie się w swoim rodzicielstwie to zapraszamy na konsultacje na żywo w naszym Ośrodku jak i online. Zapraszamy do kontaktu.

Zapraszamy!

Spotkania prowadzi Kamila Becker

Kamila Becker

Kamila Becker

Psychoterapeutka

Prowadzi psychoterapię indywidualną psychodynamiczną oraz ISTDP.

Certyfikowana psychoterapeutka Polskiego Towarzystwa Integracyjnej Psychoterapii Doświadczeniowej Stowarzyszenia Intra. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie kliniczne pracy z pacjentami. Ukończyła 5-letnie, całościowe szkolenie Psychoterapii Integracyjnej INTRA oraz Zaawansowaną Szkołę Współczesnej Psychoterapii Psychodynamicznej w Laboratorium Psychoedukacji i Pracowni Psychoterapii i Rozwoju Osobistego HUMANI.  Aktualnie uczestniczy w 3 – letnim szkoleniu Core Training ISTDP prowadzonym przez Instytut ISTDP. Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.  

Odbyła liczne staże kliniczne między innymi w Klinice Dzieci i Młodzieży oraz na Oddziale Dziennym dla osób z zaburzeniami afektywnymi Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie oraz staż w zakresie terapii par i rodzin w Ośrodku Terapeutyczno-Szkoleniowym Kontrakt.

Prowadzi konsultacje wychowawcze dla rodziców.  W konsultacjach i pracy psychoedukacyjnej rodzice wzmacniają swoje kompetencje wychowawcze. Poprzez uczestnictwo w spotkaniach rodzice mogą poszukać przyczyn trudności dziecka, rozwiązań dla aktualnej sytuacji rodzinnej oraz wzmocnić potencjał i samoocenę swojego dziecka.